Wydarzenia Grupa III

Gimnastyka ważna sprawa

Zajęcia gimnastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej, pozwalają one na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają odporność fizyczną dzieci. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności, dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne siły.

E.S.

Dinozaury

W dinozaurach jest coś magicznego, coś co bardzo interesuje dzieci. Dlatego w grupie „Motylków” postanowiliśmy pogłębić wiedzę o tych największych na świecie, żyjących kilka milionów lat temu gadach. Wykonaliśmy prace plastyczne, dzieci przynosiły swoje figurki, bawiliśmy się w archeologów, stworzyliśmy mini „Park Jurajski”, dzięki mamusi Laury obserwowaliśmy wzrost dinozaurów.

E.S.

Zajęcia z kaszą manną

Zajęcia z kaszą manną ćwiczą motoryką małą i przygotowują paluszki do pisania. Rozwijają koncentrację, a przede wszystkim są świetną zabawą, która się naszym dzieciom bardzo podobała.

E.S.

Zajęcia otwarte u „Motylków” pt.: „Przedszkolaki piszą listy…”

Zajęcia otwarte to spotkania, dzięki którym rodzice mogą zobaczyć, jak funkcjonuje przedszkolak w grupie przedszkolnej. Temat zajęć „Przedszkolaki piszą listy…”. Zajęcia dały dzieciom wiele zabawy i radości. Motylki układały puzzle związane z miastem Brzeg, odgadywały zagadki, układały drogę listu, którą ma do przebycia, rozpoznawały figury geometryczne, rozpoznawały swoje imię, a także głoskowali i układali swoje imię z rozsypanki literowej. Dzieci także tańczyły i układały swoją kasztanową pocztę.

E. S.

Pieczemy bułeczki…

W ramach tygodnia „Co z czego otrzymujemy” motylki sprawdzały jak powstają bułeczki. Wszyscy razem uważnie sprawdzaliśmy, jakie składniki są nam potrzebne i mieszaliśmy, wyrabialiśmy, formowaliśmy, a na koniec zapiekaliśmy. Degustacja okazała się najlepsza, bułeczki wyszły nam przepyszne.

E. S.

Dzień Poczty Polskiej

Przedszkolaki obchodziły dzień poczty polskiej. W ramach tego wybrały się na pocztę główną gdzie mogły zobaczyć jak pracuje się na poczcie, jak pracują listonosze zanim wyjdą w teren, zobaczyły wędrówkę listu, a także same dzieci napisały i wysłały list do swoich Pań, a Pani listonosz go dostarczyła do naszej grupy. Bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzenia tego miejsca.

E. S.

Topnet Copyright © 2014. Polityka prywatności.