„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…”

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Pszczółki zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcie i Dziadków 24. 01. 2019 – czwartek na specjalnie dla nich przygotowany program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

W przygotowanym programie artystycznych wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym Dziadkom przygotowane samodzielnie laurki z pięknymi życzeniami. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu!

Wnuczęta z grupy Pszczółek.
Agata Zagórowicz

ZIMA, ZIMA ZA OKNAMI…

Chociaż śnieżna zima na krótko nas odwiedziła, to jednak dzieci z grupy Motylki zdążyły pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie, co sprawiło im wiele frajdy. W przedszkolu natomiast rozmawiały o zimie i jej urokach. Poznały sporty zimowe, zasady bezpiecznej zabawy podczas zabaw na śniegu i lodzie. Było wspólne układanie bałwanków, lepienie gazetowych kul śniegu, rzucanie się gazetowymi śnieżkami oraz naśladowanie tańca Pani Zimy. Podczas zimowych zajęć było wiele śmiechu i radości.

Ewa T.

Bal karnawałowy w PSP nr 8

„W karnawale, w karnawale, nie siedzimy w domu wcale.
Przymierzamy wstążki, szale, wybieramy się na bale”

14.02.2019r. najstarsze przedszkolaki wzięły udział w balu karnawałowym zorganizowanym w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu. W balu uczestniczyła cała plejada bajkowych gwiazd: księżniczki, rycerze, wróżki, piraci, kotki, biedronki - nie sposób wszystkich wymienić. Przy porywających do tańca rytmach bawiliśmy się wspólnie ze znajomymi uczniami i nauczycielami szkoły.

Dziękujemy nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej PSP nr 8
za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie, słodki poczęstunek, walentynkowe baloniki oraz wspólną zabawę.

Danuta R.

”Każdy przedszkolak wie, że z Internetu bezpiecznie korzysta się”

Internet stwarza ogromne możliwości, lecz nieumiejętnie wykorzystywany może też być niezwykle niebezpieczny. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj korzystają z Internetu pod opieką osoby dorosłej, opiekuna prawnego lub nauczyciela. Komputery, którymi posługują się powinny być zaopatrzone w programy filtrujące treści, czyli blokujące nieodpowiednie informacje. Dorośli powinni nie tylko wprowadzać dzieci w świat Internetu, ale również uczyć je bezpiecznego korzystania z niego. Podczas dzisiejszego zajęcia dzieci z grupy IV i V w zabawny, lecz pouczający sposób poznały, jakie korzyści i zagrożenia niesie ze sobą Internet. Obejrzały krótkie przedstawienie o sympatycznej, lecz nieświadomej dziewczynce- Alicji oraz Rabusiu podszywającym się za koleżankę. Oglądając teledysk „Necio - Fajnie w Internecie” dzieci utrwaliły podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Danuta R., Katarzyna O.

W karnawale same bale

W piątek 25 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Był to dzień, na który z niecierpliwością oczekiwały wszystkie dzieci. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, a to za sprawą różnokolorowych łańcuchów, balonów oraz girland. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał wszystkich do tańca. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku i poczęstunku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm rock and rolla, walczyka oraz Kaczuch. Niestety radosna zabawa musiała się skończyć…..

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

Aleksandra G.

Wiwat Babcia i Dziadek!

Babcia i Dziadek to dwa słowa, które kojarzą się dzieciom z dobrem, miłością i ciepłem. To oni dla swych wnuków mają zawsze czas, są cierpliwi, potrafią pocieszyć, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich to właśnie w środę, 23 stycznia, wnuczęta z grupy Motylki przedstawiły program artystyczny, prezentując wiersze, scenki humorystyczne, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swe role, by w ten sposób podziękować Im za wielkie serce. Nie zabrakło głośnego „Sto lat” oraz własnoręcznie wykonanych upominków. Była to wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne i miłe są takie chwile spędzone z wnukami.

Ewa T.