FESTYN RODZINNY „W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”

Dnia 30.05.2019r. w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Brzegu odbył się festyn rodzinny, pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Mający na celu rozwijanie już od najmłodszych lat aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia wśród dzieci. Pani Dyrektor Urszula Siwek przywitała wszystkich przybyłych gości. W ramach festynu odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy „Bezpiecznego Przedszkola” przez wiceburmistrza Brzegu Pana Tomasza Witkowskiego. Program Bezpieczne Przedszkole był realizowany w naszej placówce przez okres trzech lat i zakończył się zdobyciem Certyfikatu Bezpiecznego Przedszkola.

Na festynie nie zabrakło również występów dzieci. Grupa III „Zajączki” przygotowała przedstawienie pt., „Bezpiecznie na drodze”, po którym wszystkie grupy zaprezentowały występy taneczne. Po części artystycznej wszystkie dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w konkurencjach sportowych, za które wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe medale. Na wszystkie dzieci czekało wiele atrakcji, tj.: skręcanie balonów, puszczanie baniek mydlanych, kącik plastyczny, zabawy z chustą animacyjną, dmuchany wielki zamek. Wszyscy mogli częstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Dziękujemy wszystkim za ich trud i starania, wierząc, że za rok równie doskonale będziemy się bawić.

E. S.

ALPAKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

27.05.2019 tj. poniedziałek w ogródku przedszkolnym odbyły się zajęcia edukacyjne dla grupy Pszczółek i Biedronek z przyjaznymi alpakami. Alpaki, to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. Pani hodowca, opowiedziała nam o zwyczajach tych zwierząt. Później każde dziecko mogło nakarmić alpaki marchewką, pogłaskać i oprowadzić na smyczy. Wszystkie dzieci były zachwycone wizytą tych zwierząt.

Agata Z.

„ III MISTRZOSTWA PRZEDSZOLAKÓW W PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR BURMISTRZA BRZEGU”

18 maja 2019 tj. w sobotę o godz. 10 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu odbyły się Mistrzostwa Piłki Nożnej, w których to udział wzięły dzieci z grupy Pszczółek : Antonina P., Hanna B., Wiktoria W., Bartosz S., Kajetan Ś., Szymon E., Jakub W., Hubert F., Zuzanna W., oraz Anastazja S. Organizatorami Mistrzostw byli: UKS Szkolna Akademia Piłkarska i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Brzegu. Celem mistrzostw było :

• Promowanie piłki nożnej wśród dzieci.
  • Zapewnienie przedszkolakom dobrej zabawy.
  • Wpajanie dzieciom zasad „ fair play”.
  • Integracja dzieci poprzez sport.
  • Promowanie zdrowego stylu życia.

Między rozgrywkami przedszkolaki mogły zwiedzić wóz strażacki , zjeść kiełbaskę z grilla, oraz coś słodkiego. Na sali gimnastycznej dzieci mogły sprawdzić swoje możliwości na nowoczesnym sprzęcie używanym przez najlepsze kluby na świecie: „ quick feet” , oraz „fitlight” . Dzieci w nagrodę za udział w mistrzostwach dostały medale i prezenty, a grupa piękny puchar i piłkę. Dziękujemy kibicom, za mocne wsparcieJ.

Agata Z.

Alpaki w grupach „Żabek”, Motylków” oraz „Zajączków”

21 maja 2019r. do przedszkola przybyły dwa alpaki: Piórko i Billi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się trochę o sposobie życia, wyglądzie, zachowaniu tych przemiłych i bardzo delikatnych zwierząt. Ponadto przedszkolaki same karmiły je marchewką a później spacerowały z nimi po ogrodzie przedszkolnym. Dla wszystkich (i dzieci i dorosłych) było to niezwykłe doświadczenie.

E. S.

ZDOBYLIŚMY CERTYFIKAT ,,BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE”

certyfikat

Miło nam poinformować , że po trzech latach realizacji innowacyjnego programu ,,Bezpieczne Przedszkole” i spełnieniu wszystkich wymagań, dołączyliśmy do listy ponad 600 Bezpiecznych Przedszkoli w Polsce i zostaliśmy uhonorowani

CERTYFIKATEM BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLA

Uroczystość wręczenia odbyła się podczas VIII Zjazdu Bezpiecznych Przedszkoli w Kędzierzynie-Koźlu.

To dla nas bardzo ważna nagroda, gdyż naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i dobro naszych dzieci.

Bardzo się cieszymy, że nasze starania zostały docenione i zauważone przez autorów programu. Czas, w którym realizowaliśmy działania zapewne pozytywnie wpłynie nie tylko na naszych wychowanków, ale też ich rodziny i pracowników przedszkola.

Nasze przedszkolaki spisały się na medal i zdobyły dużą wiedzę i umiejętności w zakresie przestrzegania i dbania o bezpieczeństwo własne i innych. Jesteśmy bardzo dumni z dzielnych przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, pracownikom przedszkola oraz instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, za współpracę z naszym przedszkolem podczas realizacji programu.

Relacja z wręczenia Certfikatu

Ewa T.

„W krainie dźwięków ”

Grupa Pszczółek w drugim tygodniu maja przeniosła się w świat dźwięków. Przedszkolaki mogły przynieść do przedszkola instrumenty, na których lubią grać i z których urządziliśmy w naszej sali kącik muzyczny. Dzieci cały tydzień poznawały instrumenty, oraz sposoby grania na nich. Wcielając się w muzyków poznawały dźwięki wydawane przez różne instrumenty muzyczne np. trójkąty, grzechotki, cymbałki itd. W czwartek 9 maja Antoni R. z grupy Zajączków był gościem w grupie Pszczółek i Biedronek. Pięknie zagrał dla nas na swojej perkusji, oraz opowiedział z jakich elementów składa się zestaw perkusyjny ( bęben basowy, werbel, tomy i floor tom, talerze, statywy i mocowania). Na zakończenie dzieci mogły spróbować zagrać na perkusji Antosia. Gra okazała nie być taka prosta, jak nam się wydawało.