Mikołaj do naszego przedszkola również zawitał

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Więc tym bardziej niecierpliwie czekały na jego odwiedziny…

Już od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością zaglądały do okien, zadając ciągle te same pytania: dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj? O której będzie Mikołaj? Zanim jednak zjawił się Mikołaj przedszkolaki oglądały przedstawienie pt.: „Zimowa Opowieść”. Ciężkie kroki i dźwięk dzwoneczków zapowiadały, że zbliża się tak długo oczekiwany Gość. Nagle w drzwiach ukazał się św. Mikołaj z długą siwą brodą. Każda grupa z radością przywitała Gościa piosenką, natomiast on zrewanżował się prezentami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Ania R.

„SEGREGUJ Z NAMI WALCZ Z ODPADAMI” - spotkanie edukacyjne

       O tym jak segregować śmieci i do jakich pojemników należy je wrzucać, przedszkolaki dowiedziały się podczas warsztatów w ramach kampanii edukacyjnej „Segreguj z nami, walcz z odpadami”, prowadzonych w dniu 05.12.2018 r. przez Panią z Zakładu Gospodarowania Odpadami Gać Sp. z o.o.

       Podczas spotkania dzieci ze wszystkich grup wraz bohaterem kampanii, Kapitanem Ziemia, czynnie uczestniczyły w zadaniach, które pomogły zrozumieć im, na czym polega właściwa segregacja odpadów i dlaczego jest ona aż tak istotna. Podczas warsztatów dzieci musiały posegregować przygotowane wcześniej odpady do oznaczonych odpowiednio kolorami pojemników i zrobiły to bezbłędnie. Okazało się, że już tak małe dzieci bardzo dobrze orientują się jak segregować odpady i co to jest recykling. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki utrwalające zdobytą wiedzę. Jesteśmy przekonani, ze powyższe działania w znaczący sposób wpłyną na umacnianie wśród dzieci proekologicznych postaw, a tym samym do dbania przez nie o środowisko naturalne.

Ewa T.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Dnia 04.12.2018r. gościem w naszym przedszkolu był Ratownik Medyczny– Pan Andrzej Wojnarowski.

To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z  grup od III do V.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również na czym polega jego praca.
Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania i usztywniania (za pomocą szyny) swoich kończyn oraz nauczyły się, jak wygląda pozycja boczna ustalona (inaczej zwana bezpieczną) i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".

Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. 

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

                                                                  Ewa S.

PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O ZDROWIE – SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

         29 listopada w grupie Motylki w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Brzeski system doradztwa edukacyjno-zawodowego od przedszkola do gimnazjum”, zostały przeprowadzone zajęcia , których celem było poznanie zawodu pielęgniarki.

         W tym dniu gościliśmy w przedszkolu panią pielęgniarkę Joasię, mamę naszego kolegi Kubusia, która przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do zmieniającej się pogody oraz właściwie się odżywiać. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie codziennej higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Na zakończenie dzieci zaprosiły gościa do wspólnej gimnastyki, po czym wręczyły podziękowanie. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianki, jaką przygotowała dla dzieci pani pielęgniarka. Wszystkie dzieci otrzymały kolorowe naklejki i dyplom ,,Dzielny pacjent”.

Serdecznie dziękujemy pani Joasi za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Ewa T.

X EDYCJA KONKURSU PIOSENKI „Talenty na start”.

Organizatorem konkursu było Przedszkole Publiczne Nr 8, które w tym roku ogłosiło temat piosenki przedszkolnej - jako „Piosenkę patriotyczną”. Wiktoria W. z grupy IV reprezentowała nasze przedszkole w konkursie, śpiewając piosenkę pt. „To Nasza Ojczyzna”. Dziewczynka pięknie zaśpiewała piosenkę i zajęła I miejsce. Gratulujemy!!!!

Agata Z.

Dzień Pluszowego Misia

Kto jest dzieci przyjacielem? Mały miś. mis

Kto tajemnic zna tak wiele? Mały miś.

Miś choć mały, choć nieśmiały,

wielkie serce w sobie ma.

Pocieszyciel doskonały.

Każdy misia swego ma.

26 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela-Pluszowego Misia, który towarzyszył im przez cały dzień. Przedszkolaki na początku dowiedziały się o historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom odwiedziny prawdziwego Pluszowego Misia, który opowiedział o sobie, rozmawiał z dziećmi i odpowiadał na pytania zadane przez przedszkolaków. Wszystkie dzieci chciały przytulić się do naszego gościa. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę, a miś zaprosił wszystkich do wspólnego tańca. Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych, dlatego z niecierpliwością czekamy na misiowe odwiedziny w przyszłym roku.

Kasia O.

Topnet Copyright © 2014. Polityka prywatności.