Bal karnawałowy 2020

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy wesoła muzyka i wspaniała zabawa. Nasze przedszkolaki miały okazję wspólnie zintegrować się na długo oczekiwanym balu przebierańców, który odbył się 15.01.2020 roku. Pięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały przygotowane przez rodziców wymyślne stroje. Liczne księżniczki, czarownice, strażacy, policjanci, wróżki, pszczółki, biedronki, motylki, kotki, myszki, piraci opanowały na kilka godzin nasze przedszkole. Przy rytmicznej muzyce, pląsach prowadzonych przez panią Anię nikt się nie nudził, dzieci bawiły się znakomicie. Podczas balu dla zmęczonych i spragnionych znalazła się chwila odpoczynku, relaksu przy wspólnym słodkim poczęstunku. Niespodzianką był „balonowy pokaz”, podczas którego pani Ania „czarowała” balonowe cudaki: zwierzątka, miecze, kwiatki. Ponieważ dzieci uwielbiają malowanie buziek chętnym dzieciom panie malowały piękne kolorowe wzory, zwierzątka, postaci bajkowe - co było uzupełnieniem karnawałowych kreacji.

Karnawał w przedszkolu - stroimy więc sale.
Ma być w nich bajkowo, przytulnie, wspaniale.
Są zwoje serpentyn, wieszamy lampiony,
gwiazdeczki błyszczące i barwne balony
.

Danuta R.

Biedronki

Żabki

Motylki

Zajączki

Pszczółki

„NOWOCZESNA OPOWIEŚĆ WILGILIJNA” W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NUMER 3 W BRZEGU.

Dnia 18 grudnia 2019 roku odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Święta Bożego Narodzenia pt. „Nowoczesna Opowieść Wigilijna”. Świąteczne spotkania, w których uczestniczą przedszkolaki ze wszystkich grup, ich rodziny, nauczyciele, pracownicy przedszkola są już wieloletnią tradycją. Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu małych artystów wywołało podziw i wzruszenie widzów. Artyści wspaniale wcielili się w odgrywane role, śpiewali kolędy. Dzieci zaśpiewały również piosenkę świąteczną w języku angielskim pt. „I ‘m the happinest Christmas tree”. Na koniec pani Dyrektor Urszula Siwek złożyła wszystkim przybyłym świąteczne życzenia. Takie wspaniałe spotkania utrzymane w świątecznej atmosferze, pełne radości i ciepła na zawsze pozostaną  w naszej pamięci, tworząc z nas jedną wielką Rodzinę.

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Życzą Pracownicy PP3

Agata Z.

„W oczekiwaniu na mikołajkowe niespodzianki”

W poniedziałek 9 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy mikołajkowy teatrzyk, który zaprezentował naszym przedszkolakom historię "O Franku Bałwanku''. Dzieci chętnie współpracowały z aktorami oraz dobrze się bawiły! Przedstawienie było nie tylko zabawne, ale także pouczające. Wszystkim przedszkolakom na pewno na długo zostanie w pamięci historia Franka Bałwanka. Po teatrzyku każdą z grup odwiedził z prezentami Święty Mikołaj.

Dziękujemy bardzo Mikołaju za prezenty! Do zobaczenia za rok!
Przedszkolaki z PP3.

Agata Z.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami, aby wspólnie świętować, bawić się i uczyć. Dzieci poznały historię święta, dowiedziały się jak powstają misie, bawiły się przy piosenkach, oglądały prezentację multimedialną, wykonywały prace plastyczne oraz uczestniczyły w różnych zabaw ruchowych. Szczęśliwe przedszkolaki spędziły cały dzień ze swoimi ulubieńcami, dzieląc się swoimi emocjami i walorami pluszowych przyjaciół w grupie rówieśników. Był to czas pełen uśmiechu, dobrej zabawy i nauki.

Kamila Rz.

W grupie 1

W grupie 2

W grupie 3

W grupie 4

W grupie 5

Przedszkolaki z najstarszych grup poznają świat osób niewidomych

Dzieci z naszego przedszkola dzięki uprzejmości zaproszonych gości z Fundacji Szansa dla Niewidomych w Opolu zapoznały się z życiem codziennym i funkcjonowaniem osób niewidomych. Dowiedziały się także jak rozpoznać, kiedy niewidomy prosi o pomoc i jak tej pomocy udzielić. Dzięki tym warsztatom z ciekawym pokazem i opisem wykorzystanych rekwizytów nasi wychowankowie mogli wczuć się w rolę osoby, która nie widzi, zdali sobie sprawę jak to jest poznawać świat wyłączając zmysł wzroku i że są wśród nas dzieci, rówieśnicy, które nie widzą.

My, tylko na chwilę wcieliliśmy się w ich rolę, ale ta chwila była doskonałą lekcją zrozumienia osób niepełnosprawnych. Nasi niewidomi koledzy także poznają świat przez różne publikacje, książki, z których uczą się dzięki alfabetowi Braille’a. Dowiedzieliśmy się jak dzieci niewidome i niedowidzące poruszają się, jak powstaje wypukły rysunek ze specjalnej wygrzewarki. Oglądaliśmy specjalną białą laskę, która służy do wyczuwania przeszkód, dowiedzieliśmy się, że często pomocny jest pies przewodnik, którego nie można zaczepiać, ponieważ jest „w pracy”. Oglądaliśmy paluszkami ilustrowane książeczki o różnej fakturze i tłoczeniu. Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu i nowe doświadczenia.

Tekst: Marta M.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

8 listopada 2019 roku (piątek) Przedszkolaki z grupy „Zajączków” uczciły 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Urszula Siwek, która przywitała wszystkich zebranych gości, w tym Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, a także Rodziców, Dziadków oraz Przedszkolaków. Część artystyczna rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Mogliśmy również podziwiać piękny ludowy taniec pt.: „Poszło dziewczę po ziele” w wykonaniu grupy „Żabek”.

Tego dnia dzieci ze wszystkich grup dokładnie o 11:11 wspólnie odśpiewały hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego” włączając się przy tym do akcji „Szkoła do hymnu”.

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dzieci poprzez swój piękny występ pokazały, że te słowa nie są im obce. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Kasia O.