MIĘDZYNARODOWY PROJEKT „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów.

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY KREATYWNY PRZEDSZKOLAK

Głównym celem niniejszego projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości, koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy.

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW "AKADEMIA AQUAFRESH"

Program skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym.

Ma na celu podniesienie świadomości Polaków z zakresu higieny jamy ustnej. Realizacje programu urozmaicają materiały edukacyjne do przeprowadzania zajęć, a także propozycje zabaw i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami dla przedszkola, rodziców i dzieci.

PROJEKT "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY"

„Mały miś w świecie wielkiej literatury" to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Jego autorem jest Aneta Konefał. Dlaczego głównym bohaterem projektu jest miś, dodajmy pluszowy? 240 misiaczków z całej Polski wyruszy w niezwykła podróż literacką. Organizator projektu zaplanował dla każdego z nich trasę składającą się z dziesięciu przedszkoli. Każdy pluszak wraz z przedszkolakami, u których zagości, będzie się bawić, zwiedzać przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchać bajek, czytanych przez nauczycieli oraz rodziców.

Udział w projekcie ma na celu zachęcenie przedszkolaków do czytania oraz kształtowanie postawy otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.